اقتصاد موبایلی غرب آفریقا: 2018

استفاده از تلفن همراه در حال افزایش است. استفاده از تلفن همراه در سال های اخیر به سرعت در غرب آفریقا رشد کرده است که به گسترش شبکه های تلفن همراه به جوامع محروم و افزایش خدمات و دستگاه های موجود کمک کرده است.

در پایان سال 2017 میلادی، 176 میلیون مشترک منحصر به فرد در سراسر منطقه غربی آفریقا وجود دارد که شامل 15 کشور عضو انجمن اقتصادی کشورهای غرب آفریقا (ECOWAS) می باشد. نفوذ عمومی مشترکان تلفن همراه در سال 2017 به 47 درصد رسید که از آغاز سال جاری تا 28 درصد افزایش داشته است. علیرغم رشد قابل توجه مشترکان در این منطقه در سال های اخیر و در واقع در سراسر کشورهای جنوب صحرای آفریقا، بیش از نیمی از جمعیت این منطقه هنوز به یک سرویس تلفن همراه مشترک نیستند.

در سال های آتی رشد جمعیت مشترکان تلفن همراه با تغییرات جمعیت شناختی مواجه خواهد شد، چرا که بسیاری از جوانان از اشتراک تلفن همراه استفاده می کنند.  در بازه زمانی تا سال 2025، حدود 72 میلیون مشترک جدید تلفن همراه در غرب آفریقا اضافه خواهند شد و نفوذ مشترکان به 54 درصد افزایش می یابد. انتقال پهنای باند تلفن همراه در سراسر آفریقای غربی در حال افزایش است. 3G همچنان تکنولوژی پهنای باند متداول تلفن همراه است، اما اتخاذ 4G هم با سرعت زیادی در حال رشد است. تعداد اتصالات گوشی های هوشمند در طول دوسال گذشته دو برابر شده است که به 112 میلیون نفر می رسد که 35 درصد از کل ارتباطات در پایان سال 2017 را به خود اختصاص می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *